EDMONTON OILERS

Tabulka

1.Van-26-13-3-55

2.Min-21-14-6-48

3.Col-22-18-1-45

4.Cal-18-19-5-41

5.EDM-16-22-3-35

Body

1.J.Eberle - 43

2.R.Hopkins - 35

3.R.Smyth - 32

Góly

1.J.Eberle-17

2.R.Smyth-15

3.R.Hopkins-13

Obránci

1.T.Gibert - 15

2.C.Potter - 14

3.J.Petry - 7

Zranění

C.Barker-Noha

R.Whitney-Noha

A.Plante-Otř.Mozku

T.Gilbert-Koleno

R.Hopkins-Rameno

Novinky

Zack Stortini: Bitkař nebo zamilovaný obr?

Co si člověk, který aspoň trošku sleduje NHL představuje o slovu“Bitkař“.Co takový bitkař by mněl mít?co myslíte?

Určitě nějakou slušnou váhu a výšku to by mněl být základ. Za druhé aspoň trošku bruslit (promiň Donalde). A za třetí to nejdůležitější jsou dvě věci respekt a skvěle boxerské vlastnosti.

Dneska se  zaměřím na našeho bitkaře Zacka Stortiniho, který je považován u nás v téhle disciplině jako jednička.

Rodák z Elliot Lake váží 96 kilogramu a měří 190 centimetrů, tak že ideální parametry! Urostlý Kanaďan a jeho bruslení je dobré za to, že plní funkci „bitkaře“. A teď zhodnotíme ty nejdůležitější vlastnosti. Zack Stortini a respekt tak tenhle hráč má snad nejmenší ze všech tvrdých hochu NHL. Dokonce, když je na ledě tak soupeři bourají jednoho spoluhráče za druhým. A co na to Zack? Snaží se oplácet ale takových stylem, že je většinou vyloučen a nebo k tomu hráči ani nedojede. V poslední domácí výhře nad Vancouverem atakoval Hordichuk útočníka Cole samozřejmě okamžitě se Stortini rozjel, že bude oplácet ale zakopl a jen se svezl pod nohy hráče Canucks přesto dostal dvě minuty za hrubost.

Bitkaři pilují svoje boxerské vlastností to je jedna z nejhlavnější naplní tréninku. Zack se v téhle disciplíně zatím moc neukazuje jeho každá bitka začíná objetí proti hráče a nejhorší na tom je, že taky končí. Soupeří nesnášejí jeho styl teda jestli je to nějaký styl a, když ho vyzve top bitkař přehlíží ho.

Kde jsou časy bitkařu jako Semenko nebo Laraque kdy soupeři se třásli už před utkáním. Olejáři by mněli určitě začít hledat nějakého pořádného chlapíka, který udělá utlum všem tvrdým hitům na hvězdy Oilers. Nadějí vidí vedení jen ve Steve MacIntyremu(196cm-120kg), který je bohužel zraněn a jeho návrat je v nedohlednu.   

Autor:Davidoil              

Žádné komentáře