T.Gilbert-Koleno

R.Hopkins-Rameno

Novinky

Olejáři si utkání prohráli sami

Dnešní utkání mezi Oilers a Avalanche ukázalo jak je hokej krásný a také nevyspitatelný.

Hráči Edmontonu se v utkání jako první prosadili a to hned v první přesilovce brankou Nilssona ,který dostal přihrávku před branku a pohldne zasunul.Vyrovnaní přišlo hned za pět minut, když se na dvakrát prosadil bývalí kapitán Oilers Ryan Smyth.

Druhá třetina se odehrávala většinu času v obraném pásmu Colorado. A proto se Rexall Place mohla radovat z vedení 2:1. Mladý útočník Reddox, který byl před utkáním povolán z farmářského týmu Springfield Falcons dokázal vsítit svou první branku v NHL.

Poslední část  patřila lavinám ale olejáři si dokázali vypracovat lepší příležitosti. Bohužel v brance zářil slovenský brankář Peter Budaj. Poslední minuta utkání přinesla drama Horcoff skvěle přečetl hru a řítil sám na opuštěnou branku ale jeho střelu nakonec vyrazil obránce Colorada. Z proti útoku laviny vytěžili přesilovku 5-3, kterou nakonec jedenáct sekund před koncem využil Darcy Tucker.

Střetnutí těchto celku nakonec museli rozhodnout nájezdy. Hrdinou se nakonec stál Tucker, který rozhodl až v páté serii.